Organister
 

   Domorganist 
   Hanne Kuhlmann
   Tlf: 61 22 06 23
   E-mail: kuhlmann@domkirken.dk

 


 

   2. organist og kantor
   Mark Baumann
   Tlf: 61 61 62 28
   E-mail: baumann@domkirken.dk 







   Organist 
   Lindy Rosborg
   Tlf: 28 76 98 28
   E-mail: rosborg@pc.dk

 


 

Domkantor Ebbe Munk
Tlf: 36 46 62 22
E-mail: drengekor@kdk.dk

 


Kirketjenere

Tlf: 33 15 10 78
Træffetid: 9-9.30 og 12-12.30
 

Bent Mygind Sloth
Tlf: 61 61 62 21
E-mail: ktj@domkirken.dk


 

 

Inge-Marie Shannon
Tlf: 61 61 62 23
E-mail: ktj@domkirken.dk

 


 

 

Jakob Jannerup Larsen
Tlf: 61 61 62 24
E-mail: ktj@domkirken.dk

 



 

   Birgit Bøgh Sønderriis
   Tlf: 61 61 62 22
   E-mail: birgit@domkirken.dk 

 

 

 


Kirke- og kulturmedarbejdere

Træffetid i kirken såvidt muligt: tirsdag, onsdag og torsdag kl. 10-12, fredag kl. 14-16 i lige uger, søndag kl. 12-14 i ulige uger - eller efter aftale. Der kan være uregelmæssigheder pga vakant stilling.

Susanne Torgard
Tlf. 61 61 62 20
E-mail: susanne@domkirken.dk

Lotte Schriver
Tlf. 61 61 62 26
E-mail: lotte@domkirken.dk

 

Hugs & Food:

www.hugsandfood.com

Daglig leder - Justine Mitchell
Tlf: 51 17 05 17
E-mail: justine@hugsandfood.com

Socialarbejder - Marie Christensen
Tlf: 30 32 88 90
E-mail: marie@hugsandfood.com

 


Øvrige medarbejdere

Natkirke - frivillig koordinator Thyra Sisse Jensen
Tlf: 61557259
Email Thyra@natkirken.dk


Kirkeværge Jakob Knudsen
Tlf: 20 46 44 30
E-mail: jakob@knudsen.info

 


Kirkekontor
Pilestræde 67
1112 København K
Tlf: 33376540
E-mail: kontor@domkirken.dk

Åbningstider: mandag - fredag kl. 10:00 - 13:00 samt efter aftale.
 

Kordegn
Anders Tangaa Jensen
E-mail: atj@km.dk
Tlf: 33 37 65 42

Regnskabsfører
Pernille Grønbech
E-mail: pg@km.dk 
Tlf. 33 37 65 41

Kommunikation
Emil Fritzemeier
Tlf: 26 35 92 fem ni
E-mail: pr@domkirken.dk  

Vor Frue Kirkes hovedmail
E-mail: kontor@domkirken.dk.